På MinMote finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.
Hvilke produkter MinMote skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener MinMote penger.
Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».
Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på MinMote, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.
I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.
MinMote-redaksjonens ønskeliste: Interiør
Dette er det vi har aller mest lyst på til hjemmet nå.
Interiør opptar alle i redaksjonen om dagen. Gjengen er på helt forskjellige stadier, en som har kjøpt ny bolig, en som er nyinnflyttet og sistemann som er klar for oppussing. Men en ting har vi til felles, lange ønskelister.
Penny Wayne Claire Kembba, journalist
– Her går det i fargeprøver om dagen, jeg har bestemt meg for å «freshe» opp leiligheten ved å male hver eneste flekk med hvitt i en morsom og gøy farge. Stuen er allerede blitt rosa, badet blir grønt, toalettet blått og kjøkkenet lavendel. Ja, du har helt rett det blir enten helt nydelig, eller totalt krise. Derfor ønsker jeg meg et teppe som tar igjen alle fargene og skaper en helhet.
Flowermarket print
Print på kvalitetspapir i rosa, blått og grønt av illustratør Astrid Wilson.
– Siden jeg sparer penger og miljøet på å male kjøkkenet mitt i stedet for å bytte det ut skal jeg unne meg et nytt og stort kjøleskap. Shoppestopp er innført og alle pengene skal brukes på et rosa eller oransje SMEG-kjøleskap.
Elise Alexandra Gulbrandsen, journalist
– Om høsten blir ønskelisten til hjemmet alltid lenger, særlig nå som jeg er på flyttefot, og det naturlig nok er det mye av det jeg tenker på om dagen. Apropos ønskeliste! Det er en bra ting når det kommer til hjemmet. Dropp å kjøpe midlertidige løsninger du ikke er helt fornøyd med. Det er bedre å vente til du får kloa i møbler og interiør du kan ha glede av i årevis og ikke går lei. Når det kommer til innredning og interiør kan det aller meste finnes brukt – det gjelder bare å ha litt tålmodighet.
– Denne lampen har jeg ønsket meg i flere år. Med mye tid tilbrakt hjemme er det jo gøy å ha noe fint å se på, selv om det nok blir med drømmen.
– Disse glassene fra Magnor Glassverk er ganske så rå, spør du meg. Det samme med dette teppet som enten kan henges på veggen eller brukes i sofaen.
Spesielle fargerike glass
Unike munnblåste kunstglass fra Camilla Prytz x Magnor Glassverk. Kan brukes både som drikkeglass og lykter. Pris per stykk.
Teppe med mønster
Spesielt teppe fra Slow Down studio hos Bolina. Jeg vil henge det på veggen som vist her.
– Fremover satser jeg på at det blir mer besøk hjemme. Derfor er det kjekt å ha noen ekstra krakker på lur. Disse som kan stables når de ikke er i bruk vil jeg få nytte for både inne og ute.
– Interiørlivet er ikke bare en fest. En ting jeg ønsker meg til nytt hjem er nye, myke håndklær. Det gir luksusfølelse i hverdagen. En ny peishanske aka grytevott står også på ønskelisten - denne i skinn setter farge på tilværelsen.
Malin Gaden, journalist
– Jeg har akkurat flyttet inn i ny leilighet, så jeg er veldig i interiørmodus om dagen. Den er ganske liten, så jeg har gått for fargen «Kalk» på veggene, men latt interiøret gjøre litt mer ut av seg. Akkurat nå finner du en del nyanser av blått og oransje i mitt hjem.
Lange, lette gardiner
Akkurat nå ønsker jeg meg gardiner som slipper lyset litt inn. Gardinen gir også et mykt uttrykk til rommet, og jeg liker godt at den ligger litt på gulvet.
Sjeselong
Denne dype, deilige fargen treffer meg rett i hjertet. Selve konstruksjonen på sjeselongen er heller ikke så dum. Et stort pluss er at den også kan passe fint inn i små leiligheter, men likevel gjøre et aldri så lite statement.
– Denne drømmen av en sjeselong er dyp og fin, men er fortsatt «liten» nok til at den kan passe fint inn i en mindre leilighet. Fargen og materialet er det heller ingenting å si noe på!
Kul plakat i blått og oransje
Plakaten Mujer y Calor 02 av den mexikanske kunstneren Berenice Hernandez.
– Jeg elsker at man kan plukke opp farger fra interiøret i bilder på veggene.
Deilig duftlys
Navnet er Rich Mahogany, men selv liker jeg å beskrive det som «et spa i skogen». God pris og lang levetid!
Sidebord i terrazzofarget betong
Et lite sidebord som plukker opp fargene i resten av interiøret.
– Kontrasten mellom hardt og mykt er noe jeg ønsker velkommen i mitt hjem. Som for eksempel i form av et tung betongbord og en myk pute i sofaen.