Det er ikke første gang de senere årene at de greske gudinner og togekledde tenkerne har inspirert klesdesignere. Til sommeren blir det nok et gjensyn med draperte stoffer.
Lyst til å lese mer om København Fashion Week?Få flere av Hannes rapporter her
En av sommerens tydeligste trender er hyllesten til naturen med sin nedtonede fargepalett og avslappende og komfortable klær. Fargene er falmet og bleket, i jord- og steintoner, sand og pudder. Stoffene er lette, løse og flytende. I behandlet og vasket bomull eller silkekombinasjoner. Stoffene faller løst, draperes eller legges forsiktig lag på lag. Det er antikke gudinnekjoler og pysjamaskomfort. Enkelt, behagelig og upretensiøst. Om du ikke lever i takt med naturen, kan du late som.
Kjendisene elsker kjoler. Diane Kruger skinner alltid i flotte kjoler på den røde løperen.
Lurer du på hva som blir hot i høst? Blått og metallisk er to trender vi kommer til å se mye av.
Norske Batlak og Selvig gjør det også skarpt i København. Les mer her!
Hanne Kreutz-Hansen rapporterer fra Copenhagen Fashion Week for minMote. Har du spørsmål, eller tips til Hanne, så send henne en mail på adressen under.