VG-lista 2022: Se kjendisenes antrekk

PROGRAMLEDERNE: Arianrhod «Arian» Engebø og Nate Kahungu er årets programledere for VG-lista.

Matchende sett, mye bling og – ikke minst – gjenbruk er stikkordene for flere av artistene og kjendisene på VG-lista.

Publisert:

Fredag kveld blir den årlige VG-lista arrangert nok en gang fra Rådhusplassen i Oslo, etter to år med pandemi.

Gode, gamle konserter har vært et sårt savn for mange av oss. Gleden av å få pynte seg ordentlig igjen blir gjenspeilet i de freshe antrekkene til både artistene og konsertgåerne.

Saken oppdateres fortløpende.

Joakim Kleven er en av profilene som er glad for å kunne pynte seg ordentlig igjen. For kveldens anledning forteller han at han har prøvd å imponere MinMote:

– Har jeg kommet her, liksom? At MinMote vil intervjue meg?, sier han og ler.

Antrekket er en grønn dress fra Zara, men skjorten har han lagt igjen hjemme i dag.

– I dag tør jeg virkelig å være mer meg selv i stilen min.

Han håper at flere menn tør å kle seg mer androgynt.

– Neste gang kommer jeg kanskje i en kjole, who knows?

GRØNT ER SKJØNT: Joachim Kleven i en dress fra Zara.

Janka Polliani og Marte Bratberg har også kledd seg opp for anledningen. Polliani i en neongrønn kjole fra David Koma, og Bratberg i en kjole fra det norske merket Iben.

Men ikke alle hadde en like heldig opplevelse på løperen denne kvelden:

– Kjolen røk på rød løper. Jeg har så utrolig dårlig rød-løper-karma, avslører Polliani.

Heldigvis var det ikke noe som ikke kunne fikses med litt akutt hjelp fra venninnen Marte Bratberg.

VENNINNER: Janka Polliani og Marte Bratberg i freshe farger. Martes kjole er fra Iben og Jankas kjole er fra David Koma.

Tvillingene Vita og Wanda Mashadi møtte opp i matchende antrekk denne gangen også. Det var sistnevnte som sto for klesvalget denne gangen.

Det var likevel noe nytt med denne røde løperens antrekksvalg – de moteglade søstrene anså nemlig flipflops som det rette fottøy i styrtregnet.

– Sandaler tørker jo så fort! Og de blir ikke ødelagte, det er jo kjempesmart, sier Vita.

– Vi regner jo heller ikke med at folk skal stå og stirre ned på føttene våre, da, supplerer Wanda.

SPENSTIG FOTTØY: Tvillingene Vita og Wanda Mashadi iført kjoler fra Iben, vesker fra Bottega, og flipflops fremfor støvler.

Kamelen har på seg en mørk joggedress, men varsler antrekksbytte før han skal på scenen.

– Jeg skal spille i en jakke og svart bukse.

– Det er fashion, slår han fast.

KAMELEN: Joggedress fra Philipp Plein, men på scenen skulle han bruke et annet antrekk.

Se flere antrekk fra VG-lista her:

MATCHENDE SETT: Synne Vo er opptatt av gjenbruk: Skoene fant hun i en bruktbutikk, buksen er stjålet fra lillesøsterens klesskap.
GJENBRUK: Christine Dancke har tatt et dykk i skapet.
ROSA: – Målet var å matche med Ballinciaga, spøker Ida Fladen.
GJENBRUK: Ramon har kun på seg brukt: Skjorten er fra Fretex og buksen fra Uff.
DIY: Den svenske sangeren Cornelia Jakobs i en herrevest kjøpt brukt, som hun har fått piffet opp med metallenker og andre smykkerier.
KALDT: Omar Rudberg fryser i sin hullete strikkegenser fra Calvin Klein. Victoria Nadine har klippet opp en kjole fra H & M, korsett fra Zara og blingkorsett fra Gina Tricot.
TRENDFARGER: Arianrhod «Arian» Engebø og Nate Kahungu er årets programledere for VG-lista. De har kledd seg i to av sommerens trendfarger.
FARGERIK: Madeline The Person har handlet alt på bruktbutikker. – Jeg liker å ha det gøy, jeg liker regnbuen, og jeg liker å uttrykke meg stort.
BEATHOVEN: Artistgruppen møtte opp i matchende antrekk.
CASUAL: Amerikanske Benson Boone (t.v.) på rød løper i en hvit genser og jeans.
FARGERIK: Becky Hill i en fargerik kreasjon, stylet med fjær på skuldrene.
GLEMSK?: Artisten Vidar Villa forteller at han ikke husker hvor hverken bukse eller T-skjorten er fra, men skjorten, den er fra Zara.
KONTRASTER: Gutta i Capow x 2G skal opptre på scenen i kveld. Antrekket landet på hettegensere i rødt og grønt, svarte jeans og sneakers, toppet med solbriller.
GULVLENGDE: Olivia Lobato har på seg en kjole fra Lojsan Wallin x NA KD. – Stilen min skal helst ikke være for mye, jeg liker det simpelt men classy, sier hun.
FESTKLAR: Marna Haugen har på seg en kjole fra Lolita og sko fra Nelly.

Ida Fladen og Victoria Nadine er tilknyttet MAX Social, som er et heleid profilbyrå i VGTV AS. VGs redaksjonelle vurderinger gjøres uavhengig av dette. Redaksjonen står fritt. Oversikt over bindinger for profiler som gjør oppdrag for VG ligger her.

Publisert:

Finn mer innhold om: