Rihanna starter eget merke
Rihanna (27) liker å provosere med vågale og utradisjonelle antrekk på rød løper. Nå blir popstjernen også designer og lanserer sitt eget merke.
De seneste månedene har det vært forholdsvis stille rundt Rihanna - og kanskje er den nye karriereveien forklaringen. Nå skal nemlig artisten - som er nesten vel så kjent for sin vågale stil - bli designer.
Riris selskap «Roraj Trade, LLC» registrerte i mai nemlig et nytt merke, «$CHOOL KIlls», hos det amerikanske patent- og rettighetskontoret. Merket er registrert under kategoriene «klær» og «skinnprodukter» - altså vesker og sko.
Ifølge britiske Grazia vil «$CHOOL KIlls» i første omgang tilby vesker og såkalte totebags (store vesker), og popstjernen vil på sikt også designe og selge klær.
Les også:Slik reagerte Twitter på Rihannas Met-kjole
Kjent i motebransjen
Moteindustrien er ikke et nytt og ukjent terreng for den populære popstjernen - det hele virker så naturlig at det nærmest høres ut som gammelt nytt.
Ikke bare er Rihanna kjent for sin personlige - til tider i overkant sexy - klesstil, men hun har også jobbet med en rekke kjente merker før.
Fra før av har stjernen designet en kolleksjon for klesmerket River Island, hun har hatt et samarbeid med sminkemerket M.A.C og hun er også sjefsdesigner for sportsmerket Puma.
I tillegg er hun for øyeblikket også Diors ansikt utad.
Tidligere i år vant dessuten stjernen en rettsak mot gigangkjeden Topshop. Superstjernen saksøkte merket fordi de solgte t-skjorter med hennes ansikt på, uten tillatelse.
Les også:Rihanna viste «alt» på rød løper