MinStil: Andrea Hegard

ELSKER FARGER: Stockholms-baserte Andra Hegard har en fargerik og «crazy» stil. Foto: Privat
ELSKER FARGER: Stockholms-baserte Andra Hegard har en fargerik og «crazy» stil. Foto: Privat

Artisten og influenceren Andrea Hegard (33) er en stor tilhenger av å ha det gøy med klær, og ikke å ta mote så seriøst. Her er hennes beste stiltips. 

I spalten MinStil snakker MinMote med velkledde og inspirerende folk om klær og stil. Vi har tidligere tatt en prat med blant andre Marthe Amundsen, Costume-redaktør Kine B. Hartz og Erica Mathiesen, og denne gangen er det Andrea Hegard som står for tur.

Andrea Hegard er countryartist og aktuell med singelen «Smoke a little Smoke». Hun er også smykkedesigner for sitt eget merke, Raven Jewels, og jobber sporadisk som stylist og som influencer. Hun bor i Stockholm sammen med mannen sin og deres felles hund, Memphis.

– Hvordan vil du beskrive stilen din?

– Fargerik og ikke så sesongbetont. Jeg elsker å blande materialer, farger og stiler!

– Hvilke nøkkelplagg finner vi i din garderobe?

– Masse glitter og metalliske farger. Jeg elsker crazy jakker i sterke farger, og cowboyboots og hatter.

LEVIS & CHANEL: Hegard elsker å handle brukt. Her er hun iført en Levi's-bukse, Chanel-jakke og Fendi bagutte-veske dekket av paljetter. Foto: Privat
LEVIS & CHANEL: Hegard elsker å handle brukt. Her er hun iført en Levi's-bukse, Chanel-jakke og Fendi bagutte-veske dekket av paljetter. Foto: Privat

– Ditt beste second hand/vintage-kupp?

-Oi, det er mange! Jeg elsker brukte klær og nesten alle mine favorittplagg er vintage. Men det må nok bli en Chanel-jakke jeg har arvet av mamma.

– Hva står øverst på ønskelisten akkurat nå?

– Det er alltid solbriller. Jeg synes et par statement-solbriller gir et antrekk skikkelig «edge».

– Er du en som planlegger antrekk dagen i forveien?

– Nei, absolutt ikke. Jeg er veldig spontan og eg velger alltid ut hva jeg skal ha på meg utifra hvilket humør jeg er i.

– Ditt beste skjønnhetstips?

– Drikk masse vann, ta tid til deg selv og ikke stress. Be happy!

– Du har totalt kleskrise, hva gjør du?

– Tar på meg leggings, en t-skjorte, en kul jakke og et par boots.

– Har du et favorittplagg i klesskapet?

– Akkurat nå er det en lyseblå metallisk skjorte med fjær på armene som jeg fant nå nylig i en vintagebutikk i London.

– Gjør du noen bærekraftige valg i garderoben?

– Ja. Jeg prøver bare å handle vintage.

– Hvilken trender har du troen på akkurat nå?

– Jeg er så heldig at jeg er på safari i skrivende stund, så jeg blir jo veldig inspirert av det og alle dyrene.

– Har du noe du alltid er på jakt etter?

– Ja, masse. Den perfekte vintage t-skjorten. Jeg samler på dem. Helst gamle rockeband som Pink Floyd. Jeg er også alltid på jakt etter nye cowboyboots og vintage frynsejakker.

– Hva ser vi deg aldri i, og hvorfor ikke?

– Det kan skje, men jeg går ikke så mye i sort. Jeg liker farger best.

– Ditt aller beste motetips?

– Ikke ta mote så seriøst. Ha det gøy med klær og trender, og vær deg selv.

Hvordan var din opplevelse i dag?