Saken har annonselenker som gir VG inntekter. Redaksjonen prioriterer uavhengig av dette.
På MinMote finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.
Hvilke produkter MinMote skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener MinMote penger. Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».
Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på MinMote, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.
I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.
To trender - to lette antrekk du kan bruke nå
Du trenger ikke blakke deg for å teste de store motehusenes trender i vår. Slik stjeler du to av de fineste.
Etro spring/summer 2016. Foto: Getty Images
Se merke og pris i saken. Foto: Produsenten
Se merke og pris i saken. Foto: Produsenten
Mother of Pearl spring/summer 2016. Foto: Getty Images
Nå som vi endelig har fått smaken på litt etterlengtet varme, er det ingenting i veien for å eksperimentere litt på klesfronten - og kanskje du vil teste noen av trendene som dukket opp på catwalken?
Sesongens heteste trender
MinMote har blukket ut to av dem: Småblomstrete print, som sett hos blant annet Etro, Giambattista Valli og Erdem, og den dekonstruerte skjorten som Altuzarra, Zac Posen og Mother of Pearl viste.
Se også tre nydelige frisyrer i Trendguiden:
Småblomstrete som hos Etro
Etro spring/summer 2016. Foto: Getty Images
Neglelakk fra YSL i fargen Rose Abstrait. Foto: Produsenten
Sesongens mest feminine trend er de små blomstene som dukket opp på alt fra kjoler til florlette skjørt, som hos Etro. Et langt skjørt med print funker bra med en hvit t-skjorte eller collagegenser til hverdags, og til fest kan man gjerne kombinere med mer blomsterprint.
Skjorte med vri som hos Mother of Pearl
Mother of Pearl spring/summer 2016. Foto: Produsenten
En rekke motehus hadde dekonstruert den klassiske Oxford-skjorten i sine vårkolleksjoner, og i MinMote har vi lagt vår elsk på Mother of Pearls varant med feminine rysjer. Kombinert med culottes i denim slår du to kjempetrender i en smekk - dessuten er det et perfekt hverdagsantrekk!