På MinMote finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.
Hvilke produkter MinMote skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener MinMote penger.
Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».
Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på MinMote, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.
I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.
Her er tingene som står øverst på ønskelisten hos MinMote-redaksjonen i høst.
Thea Roll Rakeng. Foto: Filippa Tredal
Med høsten kommer tiden for å hente frem tykke gensere, kule jakker og fine boots. Det er ingen hemmelighet at høsten med lag-på-lag, ull og skinn er å regne som mange moteinteressertes store høytid.
Her er MinMote-redaksjonens ønskeliste akkurat nå:
MinMote-leder Thea Roll Rakeng
– Fuskepelsen med vintage-inspirert strass må være høstens fineste jakke! Denne skal jeg pakke meg inn i på kalde, grå morgener, og bruke til både utvaskede jeans til hverdags, og til et lakkskjørt på fest. Ps. Er dette høstens dristigste trend?
– Myke og store strikkegensere er blant mine favorittplagg året rundt, og istedenfor å gå for en ordinær farge som hvit eller grå står en lyseblå øverst på ønskelisten. Se flere lekre strikkegensere i alle prisklasser her.
– Sommerglød og farge har for lengst blitt erstattet med blå ringer under øynene for min del, så concealeren fra Helena Rubinstein med det fiffige navnet «Magic» skal redde meg på trøtte mandager. Det skader heller ikke at neglene er on point, og en delikat lys rosa farge passer til alt.
FEM TRENDER DU MÅ FÅ MED DEG I HØST
MinMote-journalist Elise Alexandra Gulbrandsen
MinMote-journalist Elise Alexandra Gulbrandsen. Foto: Produsenten.
– Jeans er et skikkelig go-to-plagg som funker til alt. Denne fra Acne Studios nye Blå konst-linje ser helt perfekt ut i passformen og står høyt på ønskelista! Kombinert med en enkel oversized hvit skjorte og denne råkule knallrøde ullkåpen kan det fort bli hverdagsuniformen i høst. Med en splæsj av unisex-parfymen Amazingreen fra Comme des Garçons, fine øredobber, en luksus-ring og rød leppestift er jeg klar for fest.
– Jeg har en skikkelig forkjærlighet for ting som er stygg-kule, og jeg syns trenden med sokkesko havner vel innenfor den kategorien. Disse fra Mango er ikke for dyre og har en hel som det faktisk er mulig å orke å gå på en hel dag.
– La oss være ærlige. Da jeg er ferdig med å gå på høye heler og jåle meg vil jeg ligge på sofaen pakket inn i dette pleddet i 100% mohair-ull. Perfekt til høsten!
NÅ KAN DU BØRSTE STØV AV DISSE
MinMote-VJ Marie Roksund
Olabukse
Marie Roksund, MinMote-VJ. Foto: Privat.
– Uansett hvor mye jeg liker tanken på å gå rundt med lekre stiletthæler, tyr jeg nesten alltid til flate sko. Siden jeg er like glad i å gå med kjole som Trump er glad i oppmerksomhet, synes jeg sneakers skaper en perfekt balanse på hverdagsantrekket. Jeg kombinerer den gjerne med den lille lekkerbisken fra Gucci. Er det ikke snart jul, a?
– Hadde denne jakka dukka opp på Tinder hadde jeg gitt den en «superlike», for denne skulle jeg gjerne tatt med hjem! Jeg er ikke noe glad i å gå med klær som gnager eller er for trange, så denne buksa fra Scotch & Soda er høyst velkommen inn i min garderobe.
– Litt tilbehør er også et must. Min store svakhet er parfymer, og denne høsten har jeg planer om å inngå et forhold med denne duften igjen. Den er feminin, frisk og lett - en fin kontrast til tykke ullgensere på mørke høstdager. Også må jeg bare gå til innkjøp av ei litta lekker vannflaske. Kanskje det blir denne?
DETTE ER MINMOTE-LESERNES BESTE STILTIPS
MinMotes herrespaltist Sverre Nordberg-Schultz Hagen
MinMotes herrespaltist Sverre Norberg-Schulz Hagen. Foto: Ivar Skorpen Johnsen, VG
– Jeg har et klesskap jeg begynner å bli fornøyd med, men det er alltid trangt om plassen. Derfor ønsker jeg meg i høst bare de beste materialene, og plagg som aldri kommer til å se malplassert ut. Mørke jeans, ull og skinn er naturmaterialer som er konstanter i en bransje som ellers styres av trender og døgnfluer.
ER DETTE HØSTENS STORE STYLINGTREND?
– Hver gang jeg bytter ut et plagg i tiden som kommer skal jeg tenke over om jeg ikke har noe som ligner, og hvorvidt det faktisk er en oppgradering verdt investeringen. Et par brune skinnsko med såle som kan skiftes ut, vil vare livet ut. Dessuten er dette en ønskeliste, hvilket impliserer at jeg skal få det, og ikke betale for det selv. Da skader det ikke å sette det beste av det beste øverst på listen.
MinMote-VJ Stina Haugen
Kjole fra Puma hos Junkyard. Foto: Produsenten.
VJ Stina Haugen. Foto: Privat.
– Jeg ønsker meg nattkremen fra L´occitane siden jeg bikker 27 år, og huden blir tørrere i kulda. Man får supermyk hud av den, også skal den vist nok holde deg ung. Høsten er faktisk min favorittårstid (mulig grunnen er fordi jeg har bursdag i oktober), så her er ønskelisten til min 28. bursdag. Dette er plagg jeg håper jeg kan bruke når jeg skal kose meg Netflix foran peisen.
Dette er sesongens må ha-plagg
– Jeg tenker å kjøre på med pastell og mye farger i høst! Vans Old School i svart og hvit har jeg brukt i mange år. Nå har de kommet i flere farger, og jeg digger denne grønnfargen. Når det blir kaldere vær blir skoene fra Nude bra. Jeg er en lue-jente, og den grå lua passer til alt, det er bra, siden jeg liker farger.
– Jeg hiver meg gjerne på kordfløyel-trenden, og den rosa jakken fra Mango synes jeg er kul. Den er litt oversized, så her er det plass til tykk ullgenser under.
Sjekk vår nye spalte, MinStil: