Kate med ekte prinsesseøyeblikk
Kate (40) sin første galla som prinsesse ble et moteøyeblikk for historiebøkene.
Tirsdag kveld var det duket for storstilt statsbankett på Buckingham Palace.
Prinsesse Kate var kledd i en hvit kappekjole fra den britiske designeren Jenny Packham. Kjolen hadde glitrende detaljer på skuldrene, og hun brukte også naturligvis sitt ordensbånd.
Kjolen er faktisk en del av designerens brudekolleksjon fra 2021 – med en prislapp på over 50.000 kroner.
Spesiell betydning
Motemagasinet Vogue trekker frem at antrekket hedrer både avdøde Diana og dronning Elizabeth.
Dette er første gang Kate bruker tiara som prinsesse – og det var favoritten «Lovers Knot» som ble hentet frem. Tiaraen, som har både perler og diamanter, var prinsesse Diana favoritt, som hun brukte ved svært mange anledninger. Diana fikk tiaraen i bryllupsgave av dronning Elizabeth.
Magasinet sparer heller ikke på komplimentene:
«Dette var et av de mest glamorøse kongelige øyeblikkene på årevis».
Også Camilla (75) brukte tiara for første gang som dronning. Hun hadde den belgiske safir-tiaraen som tilhørte avdøde dronning Elizabeth, og var kledd i en dyp kongeblå kjole fra designeren Bruce Oldfield.
Elegant
Tidligere på dagen var prinsessen også med da kong Charles tok imot sitt første statsbesøk.
Da var hun kledd i en burgunder-farget kåpekjole fra Emilia Wickstead med pilleboks-hatt.