Gwen Stefani fikk motepris
Artisten (50) ble hedret som moteikon under People’s Choice Awards.
– Wow, dette er vanskelig å fordøye. Jeg har bare alltid, alltid elsket mote. Det har vært en av de instinktive tingene for meg. Jeg tror det er på grunn av moren min. Mamma, mormor, oldemor, alle har sydd klær, sa Stefani fra scenen da hun tok imot prisen.
Stefani er den andre personen som mottar prisen. I fjor var det Victoria Beckham som hentet hjem prisen som moteikon.
Gwen Stefani har vært i rampelyset i en årrekke, og har lenge fått oppmerksomhet for sine spenstige antrekk. Vi er nødt til å ta et lite throwback:
Kleskoden på People’s Choice Awards er ikke like formell som på Oscar og Golden Globe, og kjendisene står friere til å kle seg i hva de vil. Stefani kom kledd i en kjole med slep, og hadde kombinert den med nettingstrømper og lårhøye støvletter og lange hansker. Kjolen var signert designer Vera Wang, og langs siden sto det passende nok «Fashion Icon».
På scenen sa hun også at hun er takknemlig for alt hun har lært om mote.
– Jeg elsker mote, og jeg tror at en av de største velsignelsene ved hele saken er alle de fantastiske, talentfulle designerne og menneskene som har lært meg alt jeg vet.
Men mote har ikke alltid vært det som står høyest i kurs hos artisten.
– Jeg pleide å hate mote. Jeg pleide å føle at det er for de rike menneskene, og at bruktbutikkene og det å lage mine egne ting var mer for meg. Det har jeg gjort hele livet, og nå har jeg fått denne prisen.