Youtube-stjernen Nikkie de Jager i Norge
Nikkie de Jager (25), kjent som NikkieTutorials, er i Oslo for å delta på TV-program.
Torsdag kom nyheten om at Martine Lunde skal være programleder for det nye sminkeprogrammet «Glow Up» på TV 2.
Fredag ble det kjent at hun får med seg sminkestjernen Nikkie de Jager i minst ett av programmene. Samme dag er Youtube-stjernen i Norge for å delta på innspillingen.
Nederlandske de Jager la selv ut på Instagram Stories at hun er i Oslo, og at dette er den første gangen hun besøker Norge.
Også den norske influenceren Dajana Tomanovic, som selv er en av hoveddommerne i TV-serien, har lagt ut på Instagram at hun ønsker at fansen skal komme til Grand Hotel i Oslo fredag kveld for å få et møte med De Jager.
De Jager er en nederlandsk makeup-artist og skjønnhetsvlogger. Hun har 12,5 millioner følgere på Instagram og over 12 millioner abonnenter på YouTube. Hun ble for alvor kjent i 2015 da videoen hennes «The Power of Makeup», hvor hun sminket kun halve ansiktet, gikk viralt. Videoen er i skrivende stund sett over 40 millioner ganger.
James Charles mistet millioner av følgere etter skandale
Da den amerikanske Youtube-stjernen Jeffree Star var i Oslo førte det til stor oppstandelse, og flere hunde hadde stått timevis i kø for å få et glimt av sminkestjernen.