Mette-Marit i gjenbruksantrekk på Nobel-banketten
Kronprinsesse Mette-Marit (42) gikk for en asymmtrisk kjole på Nobel-banketten torsdag – en kjole hun siste brukte under Opera-åpningen i 2008.
Torsdag kveld etter fredsprisutdelingen var det klart for den årlige Nobel-banketten på Grand Hotel i Oslo med over 250 inviterte gjester. Statsledere, toppolitikere og representanter fra den norske kongefamilien var samlet for å hedre vinneren av årets fredspris.
I ettermiddag under selve utdelingen var kronprinsesse Mette-Marit iført en hvit designerdrakt fra Alexander McQueen, og et silkehårbånd har har brukt flere ganger tidligere.
Også under banketten kjørte kronprinsessen gjenbruk: En lang, elegant kjole i kremhvitt. Kjolen har hun brukt en gang tidligere - ved åpningen av operaen i Oslo, da med en cape av geit over.
MinMote-leder Martine Lunder mener at dette er blant de beste motevalgene Mette-Marit har tatt noensinne.
– Jeg elsker det! Mette-Marit som alltid går med langermet, dette var en overraskelse - og kred for gjenbruk. Dette minner meg faktisk om noe Jennifer Lopez kunne gått med, nå som vi kan se overdelen skikkelig i motsetning til i 2008. Asymmetrisk skjæring er superhot, og Mette-Marit kler det veldig godt, sier Lunder.
Saken fortsetter under bildet!
Solid Nobel-garderobe
Kronprinsessen har de siste årene imponert, men også fått kritikk for sin rådyre Nobel-garderobe. I 2011 viste Mette-Marit frem hele tre nye designerkjoler fra Valentino og Pucci, og MinMote kunne avsløre at Nobelgarderoben hennes var verdt over 100. 000 kroner.
I 2012 ankom hun banketten i en mørkeblå blondekreasjon som var spesialsydd for anlendingen, mens i 2014 gikk for gjenbruk og en blomsterdrøm av en kjole som ble hyllet av moteekspertene.
Her er Mette-Marit med Nobelkjolen i 2008: