Gravide Sofia skjulte babymagen i Oscar de la Renta-kjole
Gravide Sofia (31) debuterte som prinsesse på Nobel-banketten i en av favorittdesignerne til den svenske kongefamilien: Oscar de la Renta.
I oktober ble det kjent at prinsesse Sofia og prins Carl Philip venter barn i april, men det stoppet ikke 31-åringen fra å dra på litt ekstra på kjolefronten på kveldens Nobel-middag i Stockholm.
Hun hadde på seg en mørk blå kjole fra luksusdesigneren Oscar de la Renta med høyt liv, så babymagen syntes så vidt. Alle smykkene, untatt diademet, skal være lånt av svigermor, dronning Silvia.
Les også: Mette-Marit strålte i hvit designerdrakt og frekk hårbøyle
FARGERIK: Kronprinsesse Victoria gikk for en lilla gallakjole. Foto: Getty Images
KLASSISK FARGE: Prinsesse Sofia fysikkprisvinneren Takaai Kajita på vei til Nobel-banketten. Foto: Getty Images
– Oscar de la Renta er en favoritt hos den svenske kongefamilien, og nå er Sofia innviet i tradisjonen. Dette er dog ikke min favorittkjole fra Sofia som er så flott, den er rett og slett litt vel stor og «over the top». Kanskje hun kan få noen tips av kronprinsesse Victoria, som kom i verdens råeste gravid-kjole på samme bankett i 2011, mener MinMote-leder Martine Lunder om Sofias kjolevalg.
Victoria viste frem babymagen
Gravide prinsesse Victoria, som er seks måneder på vei, gikk for en dyp lilla kjole fra den svenske designeren Malin Andrén - veldig ulik den hun bar forrige gang hun var gravid på Nobel. Hun matchet designerkjolen med vesken «The Knot» fra Bottega Veneta.
Prinsesse Madeleine på sin side var iført en nydelig dus blå kjole med lange gjennomsiktige ermer og små stener som kjole-detalj. Kjolen er fra prinsessefavoritten Fadi el Khoury.
Se svenske-prinsessenes kjoler fra i fjor her.
Ingen suksess i fjor
Sofia deltok på sin første Nobelbankett i fjor, og sparte heller ikke på kruttet den gang. Den dristige kjolen, som var designet av Ida Sjöstedt (som også laget den fantastiske brudekjolen hennes), fikk blandet mottagelse.