Alle øyne var klistret på artisten Selena Gomez og hennes spesialdesignede satengkjole fra motehuset Versace da hun entret Microsoft Theater i Los Angeles.
Gomez, som også opptrådte med en medley på scenen, hadde stylet kjolen med sko i samme limegrønt stoff som kjolen og to store diamantsmykker i halsgropen. Håret var klippet i en myk bob i midtskill.
– Alles øyene var klistret til stjernen da hun spankulerte ned den røde løperen iført en kreasjon fra Versace. Gomez så upåklagelig ut i kjolen som fremhevet formene hennes på perfekt vis, skriver Daily Mail.
CHUNKY SMYKKE: Gomez' store diamantsmykker i halsen satte prikken over i-en. EPA/NINA PROMMER
Men det var flere som markerte seg på den store bransjekvelden i LA søndag. Taylor Swift, Carrie Underwood og Christina Aguilera hadde alle iøynefallende antrekk, men sistnevnte artist kjørte ekstra på iført en hvit drakt med markerte skuldre fra Jean Paul Gaultier.
Men det var ikke bare Selena Gomez som fikk lange blikk på den røde løperen. En av de hotteste parene i Hollywood for tiden, Anwar Hadid (20) og artisten Dua Lipa (24), klinte nemlig til med et kyss.
Anwar Hadid er lillebroren til Bella og Gigi Hadid og har gått i søstrenes fotspor og blitt en ettraktet modell. Det har vært rykter om at Anwar og Dua Lipa har vært et par siden i sommer, men de har vært hemmelighetsfulle om forholdet. Dette var altså første gangen de gikk sammen på den røde løperen.
– Daten min er kjæresten min, bekreftet Dua Lipa til Enterntainment Tonight og fortsatte:
– Han er kjekk, ikke sant?
KLINTE TIL: Anwar Hadid og Dua Lipa kysset på den røde løperen. Foto: Mark Ralston/AFP
Se antrekkene fra American Music Awards her:
STRÅLTE: Kjolen var designet av Versace, og var skreddersydd til Gomez. EPA/NINA PROMMERFULL GLAM: Heidi Klum i en kjole med fjær og glitter. Foto: Nina Prommer/EPASPREK: Taylor Swift i en mørkegrønn kjole fra Julien Macdonald med splitt og lårhøye støvletter. Foto: Mark Ralston/AFPSTILIG: Lizzo i en oransje, kort kjole fra Valentino. Foto: Danny Moloshok/ReutersGRØNN FRA TOPP TIL TÅ: Lil Nas i et sprekt antrekk. Han er stylet av den tidligere Oslo-baserte stylisten Hodo Musa. Foto: Jordan Strauss/Invision/AP Jordan Strauss APHANDMAIDES TALE-VIBBER: Billie Eilish i Burberry og en glitrende hatt. Foto: Nina Prommer/EPAKÅRET TIL BEST KLEDDE: Ifølge Vogue var det Dua Lipa som var kveldens best kledde i en kjole fra Miu Miu. Foto: Mark Ralston/AFPPOWER DRESSING: Ciara i en oversized blå blazer fra Balmain og blå bukser. Foto: Nina Prommer/EPASTRØKEN: Shawn Mendes i lilla dress fra Paul Smith med en grønn skjorte med dyp utringning. Foto: Nina Prommer/EPATYLL: Camila Cabello i en beige kjole fra Oscar de la Renta. Foto: Nina Prommer/EPAGLITRET: Regina King i en sort glitrende kjole med utskjæringer. Foto: Mark Ralston/AFPDRAMATISK: Christina Aguilera i en hvit kjole med brede skuldre og hette fra Jean Paul Gaultier. Foto: Mark Ralston/AFPSKULPTURELL: Billy Porter skuffer aldri på den røde løperen. Her i en hvit kappekjole og en kunstnerisk hatt. Foto: Jordan Strauss/APHATTEFIN: Tyra Banks og beige dress og hatt. Foto: Danny Moloshok/Reuters