Her er kjendisstylistens beste skjønnhetstips
Kjendisstylist og moteblogger Hedda Skoug (29) sverger til kosttilskudd og vippeextensions
.
I tillegg til å være stylist for Tone Damli Aaberge, driver Hedda Skoug motebloggen FashionCherry. Til minMote røper hun hemmelighetene bak sitt vakre utseende.
Skoug er overbevist om av skjønnhet ikke kun handler om hudpleie og sminke. Derfor starter hun dagen med kosttilskudd blandet ut i vann.
– Jeg drikker det på tom mage for da blir effekten veldig mye bedre. Purely Greens renser kroppen, samtidig som det styrker immunforsvaret, gir energi, stabiliserer blodsukkeret og gir deg vakker hud. Det smaker ikke veldig godt, men det er nok akkurat derfor det er så sunt, sier Skoug til minMote.
Stylisten er opptatt av faste skjønnhetsrutiner, og er nøye med å rense ansiktet hver morgen og kveld.
– Jeg bruker rens fra MD Formulations. Den er utrolig bra! Man får myk hud, mindre porer og ingen kviser, sier hun.
Skoug bruker også et planteserum fra The Body Shop som inneholder stamceller.
— Etter tre til fire uker med denne fikk jeg ny, ung og vakker hud.
LES OGSÅ: Her er kjendisstylistens sommerfavoritter
Når det kommer til makeup er Skoug avhengig av tre produkter.
– Jeg sverger til rouge fra Glo Minerals i fargen papaya - det er verdens fineste rouge. I tillegg bruker jeg Duo-concealer i fargen natural fra samme merke. Den smelter inn i huden og dekker perfekt det du trenger å skjule.
Det aller viktigste i sminkepungen er leppestiften Rouge Coco Peregrina 78 fra Chanel.
– Den bruker både Tone og jeg, og jeg har fortsatt til gode å møte noen som ikke kler den.
På kroppen er stylisten flittig bruker av selvbruningsprodukter fra St. Tropez.
– Produktene lukter ikke, jeg blir ikke gul og resultatet blir alltid jevnt. Litt gyllen farge har utrolig mye å si for et friskt og vakkert utseendet, sier hun.
Kronen på verket er vippeextensions. Noe både hun og Tone Damli Aaberge sverger til.
– Jeg går til Pille Lashes som holder til i Oslo. Hun er den beste av de beste, avslører hun og legger til:
– Når jeg har vipper, bruker jeg mye kortere tid på badet om morgenen. Jeg kan både trene, bade, gråte og sove uten at å tenke på at noe som helst drysser eller renner. Det er helt genialt!
LES OGSÅ: Denne jenta trenger ikke å spille på sex
LES OGSÅ:10 forførende funn i butikk nå