«Victoria's Secret»-modell droppet undertøy
Met-gallaen i New York handler om å vise seg fra sin beste og mest kreative side. «Victora's Secret»-modellen, Anja Rubik (28), bestemte seg for å vise nesten alt.
I natt gikk motebransjens svar på Oscarutdelingen av stabelen. Mens Gwyneth Paltrow stjal showet i en glitrende kjole fra Prada, valgte den polske modellen Rubik å sjokkere i en kjole fra Anthony Vaccarello. Den kremhvite kjolen var avslørende beskåret flere steder på overkroppen, og hadde den mest sjokkerende kjolesplitten på den røde løperen i New York den kvelden.
LES OGSÅ: Gwyneth stjal showet i dristig kjole
Modellen, som har vist seg i bare undertøyet for undertøysgiganten «Victoria's Secret», valgte i tillegg å posere med benet, slik Angelina Jolie gjorde under Oscarutdelingen tidligere i år. Dette vakte oppsikt.
«Vi var redd modellen skulle vise oss mer enn bare benet», skriver det britiske nettstedet Huffingtonpost om Rubiks kjolevalg og posering.
– Anja Rubik burde trene, spise og få seg ny stylist. Kjolen er noe av det gyseligste jeg har sett på lenge. Dette er primitiv design og en hyllest til smakløsheten, sier Elisa Røtterud, moteredaktør i Cosmopolitan, og legger til:
– Kjolen skriker etter oppmerksomhet og Anja får den i form av negative kommentarer. Og forresten, har ikke Angelina patent på beinposeringen?