MinJul: Thérèse Hellström

TESS IN STOCKHOLM: Til vanlig lever den svenske moteprofilen livet i Paris, men årets jul skal feires i Sverige.

For Thérèse Hellström blir det ingen jul uten julemat. – Det er det beste jeg vet!

Malin Gaden
Publisert:

Den svenske moteprofilen Thérèse Hellström flyttet til Paris for drømmejobben. Der lever hun «Emily in Paris»-livet og alt som måtte følge med det. Julen tilbringes derimot helst i hjemlandet.

– Jeg feirer aller helst julen med familien i Stockholm. Men i år skal jeg for første gang feire sammen med kjæresten min sin familie i Skåne ...

– Det blir spennende å bryte tradisjoner for første gang. Vi får se hvordan det går! Jeg har ikke feirer jul i Paris før, men jeg kan tenke meg at det er ganske så likt. Tradisjoner følger jo med fra by til by, tenker jeg.

– Har du en juletradisjon som er ekstra spesiell?

– Faktisk ikke. Julen min med familien har alltid vært lik. Samme rutiner og planer. Jeg liker at det er samme plan hvert år.

– Hva er ditt beste juleminne?

– Jeg ser tilbake på de seneste julefeiringene som herlige. Man har blitt eldre og fokuserer mer på julefølelsen enn noe annet. Jul med snø utenfor vinduet er så klart ekstra koselig.

– Hva skal til for å skape julestemning hjemme?

– Julemusikk, juletre og julemat. Gjerne også snø, om man får ønske seg det.

– Når skal juletreet opp?

– 1. desember. Helst et ekte tre slik at du får med lukten, og så skal det gjerne være så pyntet som mulig.

– Det blir ingen jul uten ...?

– Julemat! Det er det beste jeg vet.

– Har du et skikkelig bra gavetips?

– En gave til veldedighet er en fin presang i år!

– Hvordan pynter du deg helst til julefest?

– Jeg velger gjerne røde toner og glitrende hæler. Eller et kasjmirsett med tøfler! Det kommer an på anledningen.

– Hvilken hårfrisyre går du for?

– Oppsatt hår. Kanskje med et bånd i?

– Hva med sminke?

– Enkel og naturlig med røde lepper.

– Hva slags godteri, kaker eller dessert er din julefavoritt?

– Karamell er en «höjdare» for meg.

– Har du en TV-serie eller film du vil anbefale?

– «The Holiday» – alltid!

– Hvilken aktivitet gjør du når du er lei av å ligge på sofaen?

– En lang gåtur i det friske vinterværet. Det er så herlig i julen.

– Hvilken bok leser du denne julen?

– Alle mulige bøker av Jens Lapidus.

– Hvordan pynter du deg helst til nyttårsaften?

– Glitrende og svart – en klassiker til nyttårsfeiringen! Dette bruker jeg gjerne sammen med et par sølvfargede hjerteøredobber jeg er blitt så glad i.

– Hvordan ser du tilbake på året som har gått?

– Det har vært et variert år. Både bra og dårlig på samme tid. Det føles bra å legge 2022 bak seg og åpne et nytt kapittel i boken.

– Har du et favorittbilde fra året?

– Jeg har kanskje ikke et favorittbilde, men jeg synes dette er herlig. Det viser at vi endelig fikk feste litt etter corona.

Publisert:
Malin Gaden
Malin er journalist i VG. Hun skriver saker innenfor MinMotes kategorier interiør, skjønnhet og mote, men har også stor interesse for å utvikle nye ideer og konsepter for merkevaren.

Finn mer innhold om: