På MinMote finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.
Hvilke produkter MinMote skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener MinMote penger.
Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».
Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på MinMote, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.
I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.
Spalte: Sommerskjønn med Synnøve Skarbø
– Noen ganger har det hendt at jeg bare tar en liten dråpe skyllemiddel og gnir bak øret. Synnøve Skarbø (46) er først ut i MinMotes sommerspalte.
MinMote har bedt et knippe kule og inspirerende damer om å dele sine beste skjønnhetstips og vaner i sommerferien. Først ut er TV-profil Synnøve Skarbø.
Hva er planene i sommer? – Være mest mulig sammen med familien min, lage podkast med Vanessa Rudjord og skrive oppfølgeren til ryddeboka mi. Og det er jo en ganske fremoverlent sommerplan, spesielt tatt i betraktning at jeg ikke har skrevet noe på den boka ennå.
Dette er sommerens store sminketrend
Mitt beste skjønnhetstriks for å føle med fresh om sommeren er: – Fregner. Jeg er kritthvit året rundt, så det hjelper veldig med en liten teint på sommerstid. Men etter at jeg begynte å ta hudpleie på alvor blir jeg aldri skikkelig brun lenger.
Fregner er så populært i sommer at folk tatoverer det
Om sommeren har jeg denne hudpleierutinen: – Den samme som resten av året, jeg gjør ingen forskjell på sommer og vinter. Jeg bruker ZO, den serien har gjort underverker for huden min. Jeg renser morgen og kveld, bruker øyenkrem hver eneste dag, serum og solkrem på dagtid og et annet serum på natta.
untitled linkHvis jeg skal på fest, pleier jeg å: – Kjøre på med mest mulig. Jeg er ikke typen som eksperimenterer med nye trender, her går det i den samme skyggen, eyelineren og solpudderet hver bidige gang. Men jeg er sjelden redd for å bli oversminka. Er det fest, så er det fest!
Er det ett sminkeprodukt jeg ikke klarer meg uten, så er det: – Solpudderet Laguna fra Nars. Elsker det.
Favorittneglelakken er: – Oxblood fra CND er den perfekte rødfargen.
Går jeg for en statement-leppestift, er det alltid: – Jeg går aldri for noe som helst innen kategorien statement. Bruker som regel blank gloss på leppene, eller til nød en lys, rosa-beige sak.
Min favoritt-sommerduft er: – Jeg bruker veldig sjelden parfyme, for da går jeg og irriterer meg over lukta hele dagen. Jeg vil bare lukte reint, så hvis jeg bruker noe i det hele tatt er det Clean Fresh Laundry edp. Noen ganger har det hendt at jeg bare tar en liten dråpe skyllemiddel og gnir bak øret.
Dette produktet dropper jeg om sommeren: – De aller sterkeste hudpleieproduktene, de som skreller av huden, sparer jeg til høsten.
Skam-Nooras signaturlook steg for steg
Sminketrenden jeg digger, men ikke tør å prøve: – Skulle gjerne kledd røde lepper og null maskara som Noora i Skam eller eyeliner à la Adele ... Men en trend jeg ikke skjønner noe av er de store, markerte brynene jeg ser mange går rundt med. Det blir for Karius og Baktus for meg.
SLIK FÅR DU PERFEKTE ØYENBRYN
Min «go to»-sommerfrisyre: –Jeg vasker håret, tar på litt volumspray, setter det opp i en tjukk, umoderne frotté-hårstrikk og lar det tørke i sola. Etter noen timer tar jeg ut strikken. Resultatet er naturlig, bølgete beach-hår.