Sjekk Stian Blipps eksklusive Gullruten-garderobe
BERGEN (MinMote) Programleder Stian Blipp (26) ledet Gullruten i glamorøse smokinger med tilbehør fra verdens mest eksklusive motehus.
Det ble ikke spart på glamouren da Blipp og hans private stylist John Andrè Hanøy skulle legge en slagplan for TV-bransjens mest prestisjetunge utdeling. Før showet ankom Stian den røde løperen med samboeren Jamina Iversen.
Da hadde han på seg dressbukse og skjorte fra Ami og sølvsko fra luksusmotehuset Alexander McQueen.
Se alle antrekkene fra den røde Gullruten-løperen her.
På TV-skjermen lørdag kveld var Blipp iført hele fire smokinger, alle spesialtilpasset for anledningen.
- Det var viktig for meg at antrekkene så ordentlige nok ut til å lede Gullruten, samtidig som at de hadde en frekk twist i tråd med en 26-årings stil. Det synes jeg at vi fikk til, og John Andrè er virkelig en drøm å jobbe med, sier Blipp til MinMote og legger til:
- Det er gøy at garderoben har blitt tatt på alvor, akkurat som når damer kler seg til tilstelninger som dette.
«Skam»-jentene stjal showet på Gullruten
Internasjonale motehus
Smokingene - både klassiske, i fløyel med mønster og i hvitt med sorte silkeslag, er alle fra det svenske merket Oscar Jacobson. Skjortene er fra Stenström og sløyfene fra store motehus som Prada og Lanvin. Lakkskoene er fra Ecco.
Foto: Lise Åserud/NTB scanpix
Foto: Lise Åserud/NTB scanpix
Foto: Lise Åserud/NTB scanpix
Foto: Lise Åserud/NTB scanpix
Stylist og kunstner Hanøy forteller til MinMote at det var vært spennende å kle opp Blipp.
- Vi har lagt vekt på eleganse og glamour når vi har planlagt Gullruten-garderoben, og spesialtilpasset antrekkene slik at de sitter som skreddersydd på Stian. Antrekkene er pyntet på en avslappet måte og en blanding av ulike merker - noen mer ekslusive enn andre, sier Hanøy.
Best kledd i Norge
MinMote-leder Martine Lunder hyller Blipp for stilen.
- Jeg har sagt det tusen ganger, men Stian Blipp er virkelig en av landets best kledde menn. Det virker som om han er opptatt av trender, men alltid med sin egen vri - og det er jo det som er kunsten med å kle seg bra.
- Garderoben hans inneholder en miks av morsomme statement-skjorter med print, kule jakker og klassiske plagg som blazere og hele dresser. Det så vi et eksempel på under Gullruten. En garderobe en tv-stjerne verdig, sier Lunder.