Få de glamorøse detaljene fra Riises bryllup: - Kult at de våger
Speilblank bil, brudepiker i sort og en superglamorøs brudekjole - ingenting er overlatt til tilfeldighetene i fotballspiller John Arne Riise (33) og moteblogger Louise Anglica Markussens (23) bryllup.
Paret har vært kjærester siden mai 2012, og lørdag ettermiddag ga de hverandre sitt ja foran venner og familie i Nordberg kirke i Oslo.
- Veldig glamorøs
Det har vært knyttet store forventninger til Louise Angelicas brudekjole. Tidligere denne måneden viste motebloggeren frem garderoben sin for MinMote, og avslørte et klesskap med en imponerende samling av designersko og -vesker.
Brudekjolen ble kjøpt i en brudesalong i Oslo, og Louise Angelica forteller til MinMote at kjolen ikke er spesielt kostbar.
- Jeg har ikke fokusert på pris eller designer. Kjolen er en jeg fant i Oslo som hang i utstillingsvinduet. Jeg prøvde den på, og syntes den var veldig fin, sier hun.
Den ettersittende, stroppeløs brudekjolen har fjærdetaljer og draperinger på overdelen, og volanger på skjørtet.
Håret var satt opp i en løs oppsetning med en stor knute i nakken. Louise Angelica holdt tilbehøret enkelt med et glitrende diamantsmykke i halsen og små, matchende øredobber designet av den kjente smykkedesigneren Heidi Nesbakken.
- Jeg synes det er kult at de våger å skille seg litt ut og kjører på med et gjennomført tema. Brudekjolen er akkurat passe sexy og sensuell. Louise Angelica ser svært glamorøs ut, og gjør helt riktig i å velge små øredobber til det iøynefallende smykket. Sløret og det fantastiske slepet på kjolen balanserer den ettersittende overdelen perfekt. Jeg forstår at John Arne måtte tørke en del tårer under vielsen - hun ser nydelig ut, sier MinMote-ansvarlig Sonia Huanca Vold.
Sorte brudepikekjoler og skinnende bil
Mens Louise Angelica har vært interessert i mote i mange år, har dette blitt en stadig større interesse for John Arne siden paret ble sammen for om lag to år siden.
John Arnes bryllupsantrekk bestod av kjole og hvitt, flosshatt og en vest med mønster i sølvfarge.
Fotballproffen ankom vielsen i en Audi RS5 spesiallakkert med speillakk, som matchet hans utsmykkede vest.
- Bilen blir på en måte som en del av tilbehøret, har Riise tidligere uttalt til MinMote.
Etter vielsen fortalte Riise at han ikke ønsket å se ut som alle andre brudgommer.
-Jeg tok en sjans. Jeg ville skille meg litt ut fra gjestene og forloverne. Dette antrekket er meg. Jeg synes at det satt, og har fått mye skryt, noe jeg er veldig glad for. Det er jo egentlig mer vanlig med hvit vest, sier han.
I likhet med brudgommen var også brudepikene kledd i sort.
- Jeg synes sort er veldig elegant og det er en farge som kler alle. Vi ville gjøre det litt utradisjonelt, sa Louise Angelica etter vielsen.
MinMote-Sonia mener det er et overraskende valg.
- Fordi sort forbindes med sorg, er det ikke en vanlig farge i et bryllup, men noen regler må man kunne bryte. Dette er deres dag, så jeg synes det er bra at de gjør det på den måten de selv ønsker uten å ta hensyn til absolutt alle tradisjoner, sier hun.
Før byllupet ladet Riise opp på spa. Både han og bruden fikk fikset brynene av brynkongen Fred Hamelten i forkant av bryllupet.
Kjendisspekket bryllupssesong
Våren 2014 har vært spekket med flere, storslagne kjendisbryllup. Først ut var Marte Krohg, som giftet seg i en egendesignet brudekjole. Også Jenny Skavlan gikk for eget design da hun giftet seg i slutten av april, mens reality-stjerne Kim Kardashian var iført en spesialdesignet couture-kjole fra det franske motehuset Givenchy.
Her kan du lese alt som Kims brude-look!