Ceval Omar naken på forsiden av Eurowoman
– Jeg elsker huden og kroppen jeg lever i uansett hva, sier den norske modellen (26) om sitt første magasincover til MinMote.
Torsdag morgen lanserte det danske motemagasinet Eurowoman utgaven for mars måned, som har fått navnet «Body talk».
På forsiden poserer modellen, influenceren og aktivisten Ceval Omar helt naken.
– Jeg ble helt meg selv og fikk min riktige kropp som kvinne, da jeg var 16 år, er modellen sitert på på forsiden av magasinet.
Til MinMote forteller Omar at hun var redd for å bli avbildet helt naken, men at det danske teamet bak Eurowoman fikk henne til å føle seg trygg og komfortabel.
– Jeg ble veldig glad og satt ut da jeg skjønte at de skulle ha mitt bilde på coveret! Jeg var veldig redd og nervøs for å være naken, men teamet fikk meg til å føle meg veldig bra og ble en kjempefin opplevelse, sier hun til MinMote.
– Hvordan er forholdet ditt til din egen kropp i dag?
– Jeg har en kontinuerlig opp og ned-relasjon med kroppen min, noen dager er det bra og andre dager ikke. Men jeg elsker huden og kroppen jeg lever i uansett hva.
Ceval Omar har somalisk bakgrunn, og er oppvokst i Norge. Hun er en del av LHBTIQ-miljøet, men betegner seg selv som en straight transkvinne.
Dette er hennes første magasincover. Hun har tidligere vært den første trans-black-curvy-modellen til å noensinne være avbildet i Vogue.
Utgaven skal være en hyllest til kroppen, ifølge magasinet selv, og handle om alt fra samtykke til selvkjærlighet, fødsler, overgangsalder og sexleketøy.
Magasinet blir utgitt med fire ulike forsider. I magasinet er Omar i godt selskap med aktivist Amalie Have, papirkunstner Marianne Eriksen Scott Hansen og danser Maji Claire.