Hertuginne Kate om bildene på sykehustrappen: – Skremmende
Hertuginnen (38) forteller at det var blandede følelser å møte pressen rett etter fødselen.
I den britiske kongefamilien er det tradisjon å møte pressen på sykehustrappen et døgn etter fødselen.
Selv om det ser ut som Kate tar det med knusende ro på bildene, innrømmer hun nå at hun synes å posere for fotografene så tett etter fødselen ikke bare var enkelt. Spesielt den første gangen da hun fødte prins George i 2013.
– Det var litt skremmende, jeg skal ikke lyve, sier Kate i podkasten «Happy Mom, Happy Baby» av Giovanna Fletcher gjengitt av Harper's Bazaar.
Hun deler også hvorfor hun gjennomførte det på tross av at hun synes det var skremmende.
– Alle har vært så støttende, og både William og jeg var veldig klar over at dette var noe alle gledet seg til. Og du vet, vi er veldig takknemlig for all støtten folket har vist oss. For oss var det veldig viktig å dele denne gleden og takknemligheten med folket. Men samtidig så var vi der med en nyfødt baby og vi var uerfarne foreldre, og med all den usikkerheten det førte med seg var det selvfølgelig blandede følelser, forklarer Kate.
Da hun viste frem George i 2013 hadde Hertuginne Kate på seg en lyseblå kjole med hvite prikker SPESIALDESIGNET AV JENNY PACKHAM, som er en av hennes favorittdesignere. Mange mente kjolen var et nikk til hennes avdøde svigermor prinsesse Diana som hadde på seg en lignende kjole da hun viste frem William for aller første gang.
I 2015 fødte Kate lille prinsesse Charlotte, som ble introdusert for verden på de samme trappene som storebroren. Kate hadde på seg en mønstrete gul kjole – også fra Jenny Packham.
I 2018 viste hun frem prins Louis kun syv timer etter fødselen. Da hadde hertuginnen på seg en rød kjole, selvfølgelig også fra designeren Jenny Packham. Den rød kjolen hadde hvit blondekrage, og SKAL HA VÆRT EN HYLLEST TIL KJOLEN PRINSESSE DIANA HADDE PÅ SEG DA HARRY BLE FØDT.
Hertuginne Meghan fulgte ikke tradisjonen, og valgte heller å møte pressen flere dager etter fødselen på Windsor Castle. Meghan var iført en hvit skjortekjole fra den britiske designeren Grace Wales Bonner, og hun fikk mye skryt for at kjolen fremhevet barsel-kroppen.