Sjekk prinsesse Carolines «barbeint»-sko
Prinsesse Caroline av Monaco (56) vakte oppsikt i omstridte designersko.
Prinsessen var kledd i luksusdesign fra topp til tå da hun deltok på en veldedighetsmiddag i Monaco tidligere denne uken, og det var nettopp tærne som stjal all oppmerksomheten.
På beina hadde prinsessen et par sko formet som barbeinte føtter med rødlakkerte tånegler. Skoene er fra det franske motehuset Célines vår- og sommerkolleksjon. Da skoene ble vist på catwalken, fikk sjefdesigner Phoebe Philo refs for å ha laget dem i kun én farge.
«Skoene er geniale: Pedikyren er innebygd. Hvem trenger vel ikke en pause fra neglesalongene av og til? Dette er flott, bortsett fra at skoene kun er tilgjengelige for de med porselenshvit hud. Selv om vi beundrer henne, tviler vi på at Philo prøver å gjøre en spøkefull bemerkning på de homogene rastrekkene på catwalken», skrev motenettstedet Refinery29.com.
Designeren har også den siste måneden måtte tåle kritikk for ikke å bruke fargede modeller i sine visninger.
- Céline har aldri hatt en farget person i sine visinger. Noensinne. Likevel er det de som har det beste tilbehøret: alle mørkhudede kvinner med penger kjøper tilbehøret, uttalte Bethann Haridson, leder av Diversity Coalition, til London Evening Standard tidligere denne uken.
Prinsesse Caroline har ikke bare sikret seg skoene fra Céline. Også den mørkeblå kjolen hun bar på veldedighetsmiddagen er fra motehusets vår- og sommekolleksjon, og var stylet med nettopp «barbeint»-skoene på catwalken.
I hånden hadde Caroline den populære «prinsessevesken» fra Bottega Veneta, som også er blant kronprinsesse Mette-Marits veskefavoritter.