Årsoppsummering: Costume-redaktør Hege Aurelie Badendyck

OPPSUMMERER ÅRET: Sjefredaktør i Costume, Hege Aurelie Badendyck. Foto: Getty Images

Reising med kjæresten Ignacio Silva, bokopplevelser, fisketaco og bukser med elefanter er noen av Costume-redaktør Hege Aurelie Badenedycks (37) høydepunkter i 2015.

Thea Roll Rakeng
Publisert:

MinMote har bedt en rekke norske kjendiskvinner om å oppsummere året som har gått. Her kan du lese årsoppsummeringene til Tone Damli, Camilla Pihl, Louise Angelica Riise, P3s Silje Nordnes, og Christine Dancke!

Hun er kåret til mote-Norges mektigste, styrer et av landets største motemagasiner og er elsket av den internasjonale motepressen. 2015 har vært et år fylt med reising, busy moteuker og kulturopplevelser. Slik oppsummerer Badendyck året som har gått:

Dette var mest stas i 2015: Å være hele to uker på en øde strand i Malaysia med kjæresten min.

Råeste kulturopplevelse: Å se «The Book of Mormon» på Broadway i New York.

Beste film eller serie jeg så: Uten tvil House of Cards og Transparent.

Beste bok: Jeg leste faktisk «Just Kids» for andre gang i sommer (noe jeg sjeldent gjør) og ble like rørt og inspirert som første gang.

Trenden jeg ble lei av: Hmm... Jeg ble egentlig ikke spesielt lei av noe.

Favorittplagg: Alle de A-formede, korte skjørtene mine og en oransje bukse med elefantmønster som jeg kjøpte under moteuken i Paris på sensommeren.

Her hang jeg mest: På jobben, på Instagram, på Kolonialen på Bislett og på Oslo Botaniske.

Kollegene til Hege i Costume:

Det beste jeg spiste: De uendelig lange lunsjene på Estela og fishtacoen på Tacombi, begge i New York.

Favorittkontoene å følge på Insta: En av dem er @candelanovember. Hun er passe upolert, passe personlig, har veldig fin stil og er generelt inspirerende.

Unfollowed du noe spesielt: Rihanna. Det ble bare litt for mye... Av alt.

Beste låt: «Breathe» av Maverick Sabre.

Stilen jeg kjørte mest: Året startet iført slengbukser, gikk over i blomstrete sommerkjoler og ender i mønstermiks.

Et favoritt-mobilbilde og hvorfor: Dette fra Chile nå i november. Vi er på vei til et bryllup, og er i god Chile-stil nesten en time forsinket. Når jeg ser på bildet nå, vet jeg at den kvelden skulle bli uforglemmelig.

Dette gleder jeg meg mest til i 2016: At jeg endelig skal en tur tilbake til L.A!

Publisert:

Finn mer innhold om: