Saken har annonselenker som gir VG inntekter. Redaksjonen prioriterer uavhengig av dette.

MinMote-redaksjonens favoritter til håret

HÅRFAVORITTER: MinMote-redaksjonen har hentet frem produktene vi ikke kommer til å kvitte oss med med det første.

Dette er hårproduktene vi sverger til.

Elise Alexandra Gulbrandsen
Publisert:

Lite slår følelsen av å komme rett fra frisøren. Slik opprettholder MinMote-redaksjonen følelsen hjemme på badet.

Elise Alexandra Gulbrandsen, journalist

– Jeg holder på å spare ut gammel bleking, og er derfor avhengig av gode produkter. Sjampoen og balsamen fra Kerastase og kuren fra Joico vender jeg stadig tilbake til. Varmebeskyttende og leave in-conditioner i ett? Jeg er solgt. Denne sprayen fra Aveda holder hva den lover.

– Dette er rett og slett hårbørstenes Rolls-Royce, og jeg mener det finnes et før/etter for håret mitt etter at denne børsten ble en fast del av hverdagen. Noen dråper olje i tuppene, og håret er klart for dagen.

– Selv om Dysons Airwrap Styler er tullete dyr, er jeg villig til å si den er verdt hver krone. Dette er alt-i-ett-verktøyet som enkelt gir meg frisørresultat hjemme. Tørrsjampo kan være en reddende engel i hverdagen. Jeg skulle gjerne ha brukt den fantastiske luksus-tørrsjampoen fra Living Proof fast, men denne budsjettvarianten fra Love Beauty & Planet er også en favoritt.

Stor test: Dette er den beste tørrsjampoen

Sjampo og balsam

Sjampo og balsam

Sjampo og balsam i denne serien fra Kerastase hos Blivakker.

279,-
Gå til butikk
Hårkur for fuktighet

Hårkur for fuktighet

Hårkuren K-Pak fra Joico gir håret fuktighet.

419,-hos Blush
Gå til butikk
Leave in-spray

Leave in-spray

Leave-in-conditioner fra Aveda hos Gimle parfymeri.

455,-
Gå til butikk
Lett hårolje

Lett hårolje

Invisible Oil fra Bumble & Bumble er lett i håret, og utrolig drøy i bruk.

475,-hos Lyko
Gå til butikk
Hårolje

Hårolje

Hårolje fra Oribe hos Gimle Parfymeri.

520,-
Gå til butikk
Hårbørste

Hårbørste

Hårbørste fra Mason Pearson hos Koch Parfymeri.

1550,-
Gå til butikk
Stylingverktøy

Stylingverktøy

Dyson Airwrap er stylingverktøyet som fikser alle oppgaver.

5290,-
Gå til butikk
Tørrsjampo

Tørrsjampo

Tørrsjampo fra Love Beauty & Planet. Denne fikk terningkast 6 i MinMotes store test av tørrsjampoer.

49,-
Gå til butikk

Åsa H. Aaberge, journalist

– Jeg har ganske tykt, langt og tørt hår naturlig, men det blir silkemykt når jeg bruker Oribes hårolje. Den er faktisk supergod, og attpåtil drøy i bruk.

– Mason Pearson-hårbørsten har jeg brukt i årevis, og den er både søstrene mine, jeg, kollega Elise, og dronning Elizabeth tilhengere av. Om sistnevntes bløte, blålige bølgehår kommer av børsten vet jeg ikke, men føler det er et kvalitetstegn? Den er skikkelig bra, altså. Med en stor til badet og en miniversjon til vesken er jeg (nesten) alltid flokefri.

– Håret mitt liker ikke så godt sprayer og kremer, men en god balsam er viktig. Denne fra Oribe gir litt liv og volum til håret, og det liker jeg. Sjampoen fra Keune oppdaget jeg i vinter. Den er fri for parabener og lignende, dessuten lukter den kjempegodt.

Hårbørste

Hårbørste

Hårbørste fra Mason Pearson hos Koch Parfymeri.

1550,-
Gå til butikk
Hårolje

Hårolje

Hårolje fra Oribe hos Gimle Parfymeri.

520,-
Gå til butikk
Sjampo

Sjampo

Shampoo fra Keune.

299,-
Gå til butikk
Balsam for volum

Balsam for volum

Balsam for volum fra Oribe.

480,-
Gå til butikk

Thea Roll Rakeng, journalist

– Jeg kan ikke forstå at noen kan gå rett ut av dusjen uten å børste håret etterpå. Jeg ser alltid ut som huldra og er helt avhengig av en skånsom børste som ikke sliter så mye på håret, i tillegg til en god balsamspray. Tangle Teezer er min bestevenn og jeg kommer aldri til å bytte merke. Det samme gjelder balsamsprayen fra Aveda som funker som en leave in-kur i håret. Litt olje i tuppene gjør også underverker for min blekede manke.

– Jeg har alltid hatt veldig glatt hår, så jeg sverger til produkter som gir tekstur og volum uten at håret føles seigt og stivt. Moussen fra Oribe er den beste moussen jeg prøvd noen gang og sørger for volum i flere dager på rad. Det samme gjelder hårsprayen fra Camilla Pihl – elsker den.

– Men mitt aller beste våpen for tekstur og masse volum er Batiste sin tørrsjampo med masse volum. Den gjør også at det kan gå opptil tre dager før jeg trenger å vaske håret på nytt. Altså, denne sprayen er jeg helt avhengig av og er det produktet jeg bruker hver dag!

Hårmousse

Hårmousse

Hårmousse fra Oribe hos Koch Parfymeri.

450,-
Gå til butikk
Hårbørste

Hårbørste

Hårbørste fra Tangle Teezer hos Blivakker.

189,-
Gå til butikk
Leave in-spray

Leave in-spray

Leave-in-conditioner fra Aveda hos Gimle parfymeri.

455,-
Gå til butikk
Hårolje

Hårolje

Hårolje fra Moroccanoil hos Lyko.

399,-
Gå til butikk
Tørrsjampo

Tørrsjampo

Tørrsjampo for volum fra Batiste hos Vita.

59,-
Gå til butikk
Hårspray

Hårspray

Hårspray fra Camilla Pihl hos Vita.

129,-
Gå til butikk

Malin Gaden, journalist

– Hele livet har jeg hatt ganske rett hår som det ikke trengs å gjøres så mye med. Kall det gjerne en velsignelse – kall det gjerne kjedelig. Mest sannsynlig havner jeg under kategorien kjedelig. Jeg er nemlig hun som ber frisøren min om å ikke style håret mitt. Jeg har alltid foretrukket en forholdsvis naturlig look, og jeg er jo heldig med å ha tjukt, langt hår. De siste årene har jeg også fått litt mer fall i håret, og det gjør mye!

– Selv om jeg har fått dette fallet, har ikke hårpleie-rutinen min forandret seg så mye, men som den mote- og skjønnhetsjournalisten jeg er, har jeg prøvd mange produkter de siste årene.

– Oribes produkter har alltid vært en favoritt hos meg, men jeg har ikke klart å unne meg det fordi det er så himla dyrt. Det er ikke mange ukene siden at jeg gikk til innkjøp av deres Gold Lust-serie, og vet du hva? Jeg kan faktisk ikke få skrytt disse produktene nok opp i skyene. Ikke bare føler jeg at de gjør håret mykt og deilig, men det gløder også? I tillegg får jeg alltid spørsmål om hva jeg har gjort med håret mitt etter å ha brukt disse produktene.

– De få gangene jeg bruker et varmeverktøy, så er det enten hårføner eller rettetang. Begge artiklene jeg eier er fra Ghd og jeg er strålende fornøyd. Etter at håret er føner sprayer jeg i en såkalt «conditioning detangler» som er med på å løse opp floker i håret. Jeg prøver å ikke vaske håret så ofte, for å unngå at det blir raskere fett, og da er tørrsjampo redningen. En av mine favoritter finner du i matbutikken!

– I sommer bleket jeg håret litt med noen striper, og selv foretrekker jeg at de er hakket kaldere enn varme, så da må en god lillasjampo til. Nylig testet jeg nyheten fra Olaplex, og den falt i smak! Flere spurte også om jeg hadde vært hos frisøren etter at jeg hadde brukt den. Bonus!

Pleier slitt hår og tilfører glød

Pleier slitt hår og tilfører glød

Sjampo fra Oribe.

550,-
Gå til butikk
Deilig balsam som lukter nydelig

Deilig balsam som lukter nydelig

Balsam fra Oribe.

565,-
Gå til butikk
Effektiv hårføner

Effektiv hårføner

Hårføner fra Ghd.

1999,-
Gå til butikk
Løser opp flokete hår

Løser opp flokete hår

Balsam-spray fra O&M Minerals.

349,-
Gå til butikk
Budsjettvennlig matbutikk-favoritt

Budsjettvennlig matbutikk-favoritt

Tørrsjampo fra Define.

60,-
Gå til butikk
Lillasjampo

Lillasjampo

Ny lillasjampo fra Olaplex. Denne gjorde mine lyse striper kalde og fine.

315,-hos Blush
Gå til butikk

Penny Wayne Claire Kembba, journalist

– Jeg la vekk antipermanenten for godt i 2016. Og det aller viktigste for en jente med afrotekstur er en flink frisør som kan krøller. De er det veldig få av i Norge, finner du en må du aldri gi slipp.

– Selv uten antipermanent er jeg helt grusom mot håret mitt. Jeg retter det ut altfor ofte, derfor trenger det masse pleie. Proteinkur og balsam er noe av det beste for håret mitt. Det gjør at krøllene spretter tilbake og er en drøm å gre. Børsten jeg sverger til er wetbrush fra Tangleteezer!

A post shared by Penny Wayne Claire (@pennywayne)
Vegansk proteinkur

Vegansk proteinkur

Bioprotein fra Oslostylistene

249,-
Gå til butikk
Børste tilpasset krøller

Børste tilpasset krøller

Tangleteezer fra Kicks

179,-
Gå til butikk

– Jeg vasker håret mitt maks en gang i uken så det ikke skal tørke ut. Jeg er ganske lat når det kommer til hårpleie og leter stadig etter snarveier. Mitt beste tips til late jålebukker som meg er fønbørste. Det har halvert tiden jeg bruker på å ordne håret.

– Du ser meg aldri sove uten hairbonnet eller et skjerf på hodet. Er jeg ekstra flink tar jeg hårolje i tuppene og fletter det. Da våkner jeg med bølger og glansfullt hår.

Sovehette til håret

Sovehette til håret

Sovehette fra Bobbys

89,-
Gå til butikk
Rosa fønbørste

Rosa fønbørste

Stylingbørste fra Power

629,-
Gå til butikk
Rettetang med kam og damp

Rettetang med kam og damp

Steampod fra BliVakker.

2779,-
Gå til butikk

– Når krøllene mine får leve sitt beste liv på sommeren er jeg glad i en «twist out». Da strekker jeg meg ofte etter gode gamle Ecostyler. Hårgelen mødrene og bestemødrene våre brukte.

Hårgele

Hårgele

Eco Styler Gel.

56,-
Gå til butikk
Fuktighetsgivende kur

Fuktighetsgivende kur

Joico mouisture balm fra Eleven

244,-
Gå til butikk
Publisert:
Elise Alexandra Gulbrandsen
Elise Alexandra er journalist i VG. Her skriver hun om mote, interiør og skjønnhet. Hun har en forkjærlighet for bruktshopping, og vil inspirere deg til å finne din egen stil.

Finn mer innhold om: